Nasz mały kociokoński świat!!!!!

To forum dla prawdziwego pasjonata kotów i koni....


#1 2007-05-10 19:45:59

mloda2105

Moderator

Zarejestrowany: 2007-05-08
Posty: 43
Punktów :   -2 

konie Achałtekińskie sa piękną rasą

Konie Achałtekińskie pochodzą z Trukmenii, w południowym regionie kraju Trukmenistanu. Konie Achał... były rodowitymi końmi plemion starożytnej Trukmenii. W tej chwili są hodowane na prowincjach południowego U.S.S.R. Konie te stały się znane dzięki swoim osiągnięciom na wyścigach, zyskały także rozgłos jako konie, które mogą ciężko pracować w górach, jaskiniach. Ich rodowitą ziemią są suche, jałowe gleby Turkmenistanu. Ich historia pokazuje jak bardzo są wytrzymałe i odważne - taką reputację zyskały u ludzi. Kluczem, który pomaga uzyskać silnego konia Achałtekińskiego jest ich dieta - uboga (niska objętość), ale bogata w proteiny pasza, często zawierająca masło i jajka zmieszane z jęczmieniem.
Konie te bardzo pięknie poruszają się, dzięki czemu są wybitnymi końmi do sportu.
Dzisiejszy koń Achałtekiński wykorzystywany jest do dyscyplin takich jak skoki, ujeżdżenie i zwykłej jazdy rekreacyjnej.
Opis rasy
Charakter koni Achałtekińskich można porównać z charakterem Perskich koni Arabskich, które były rasą starożytną. Ich głowa podobna jest do głowy Araba, tak samo długa i z tak samo dużymi, energicznymi oczami. Mają stosunkowo długie uszy i długa szyję. Mają krótkie, jedwabiste grzywy oraz krótkie ogony. Rasa ta ma wąską klatkę piersiową, długie grzbiety i płaskie żebra. Nogi mają długie i szczupłe, z wyraźnie zaznaczonymi ścięgnami. Ich wysokość waha się między 159 a 165 cm. Najczęściej występującymi maściami są maść skarogniada lub gniada. Może też być siwa z jasno-złotym poblaskiem. Koń Achałtekińki jest niewątpliwie najelegantszym koniem na świecie.
Osiągnięcia
W 1935 roku wysłano konie Achałtekińskie z Ashkhabadu do Moskwy na forsowny marsz. Przeszły 299 mil, przez pustynię Kara-Kum, bez wody
Bardzo mi sie podobają poniewaz mają piękną sylwetke.
A teraz dodam kilka ich fotek [imgl] http://free.of.pl/y/yogibubu/konie/Obrazki/achal.jpg[/imgl] i jeszcze http://free.of.pl/y/yogibubu/konie/Obrazki/Achal_tek.jpg

Offline

 

#2 2007-05-10 19:54:37

Puma

Administrator

Skąd: Bytów
Zarejestrowany: 2007-05-08
Posty: 58
Punktów :   -2 

Re: konie Achałtekińskie sa piękną rasą

koń jest nawet ładny ale jest wedłóg mnie za chudy......

Offline

 

#3 2007-05-15 07:51:36

Kocia

Częstszy bywalec

Zarejestrowany: 2007-05-10
Posty: 30
Punktów :   -1 

Re: konie Achałtekińskie sa piękną rasą

mi sie on niezbyt podoba juz tu mi nie chodzi o chudość ale jakiś taki matowy sie wydaje

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.l2sm.pun.pl www.bn-studia.pun.pl www.sa.pun.pl www.neuroshima.pun.pl www.zipps.pun.pl